Kuzey Kıbrıs Emlak

Turizm

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan 5 ve 4 yıldızlı hotel ve içerisinde casino’nun bulunduğu tesislerinde dışında 130’dan fazla tesis turistik olarak hizmetlerine devam etmekte ve bu rakam her geçen gün artmaktadır.

Yatırım fırsatı ile büyüyen turizm
Tesisleşmenin hızlı bir şekilde artmasının sebebi ise yatırımcılara sunulan özel fırsatlar, tarihi zenginlikleri ve stratejik konumundan kaynaklanmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ın bozulmamış doğal güzellikleri, görkemli tarihi ile Akdeniz’in en önemli adası olma özelliğini taşımaktadır.

9000 yıllık muhteşem tarih
Yüzyıllar boyunca Kıbrıs’ta kurulan farklı uygarlıkların bıraktığı zenginlikler günümüze kadar gelmiştir. Batı bölgesinde bulunan Soli Hareberinden Venedik Sütunlarına, Arapahmet Camiisi’nden Salamis Hareberi ve Apostolos Andreas Manastırı’na kadar değişik uygarlıklara ait 9000 yıllık tarihi zenginlikleri barındırmaktadır.

Deniz, güneş, kum ve fazlası…
Akdeniz’in doğusundan başlayarak Arap Yarımadası’na kadar uzanan Kıbrıs’ın dört tarafı eşşiz plajlarla çevrilidir. Harika denizi ile birlikte muhteşem kumsallara sahip bu güzel ada, eşsiz güzelliklerini günümüzdede barındırmaktadır.

Kıbrıs sahillerinde, güzellik ve aşk tanrıçası olarak bilinen Afrodit’in doğduğu yer olarak tarihte ki yerinin alan Altın kumsal’dan her yıl caretta-caretta deniz kaplumbağalarının ziyaret ettiği Alagadi plajı dahil, eşsiz bir atmosfer sunan Bafra’dan Girne’ye kadar uzanan muhteşem plajları ile birden fazla alternatif sunmaktadır.

Top