Kuzey Kıbrıs Emlak

Villa Beyaz Saray

Villa Beyaz Saray
Ref:NCE062

İlk olarak Bu özel projenin dizayn ve tasarımını yapan mimar hakkında bilgi vermek istedik, bu projeyi XII yy. Roma mimarisinden esinlenerek, romanium imperium tasarım sistemi hakkında yapılan detaylı ve uzun araştırmalar sonrasında uygulama ve tasarlama kararı alınmıştır.

Proje iç ve dış tasarımı Grubumuzun inşaat Şirketi direktörü; Mimar; Tevfik Kürşat ÇOLAK’ tarafından yapılmıştır. Mimar 2000 yılından 2016 yılına kadar bir çok şahsa özel proje ve inşaatı başarı ile tamamlamış ve teslim etmiştir.

Beyaz Saray projesi final aşamasına gelinceye kadar birkaçkez revizyona uğramıştır.Bu projeyi kuzey kıbrıs’ta orjinal projesine uygun şekilde uygulama imkanı bulan mimar, Tevfik Kürşat ÇOLAK , Grubumuz bünyesinde olan TE-KUT inşat şirketi ile Beyaz Saray Projesini layıkı ile bitirmiştir.Villa Bellapais’te tüm ihtişam ve güzelliği ile ilgilenen müşterilerimize gösterilebilir.

Beyaz Saray projesi ilk olarak mimarı tarzı hakkında bilgi vermek isterim. Proje Romanium İmperium tarzında olup, klasik roma mimarisinden etkilenerek ve esinlenerek tasarlanmıştır. Projeyi diğer villa projelerinden ayıran en önemli özelliği dış cephe kaplamaları ve klasik görünüşüdür.

Bu projenin uygulanabilmesi için minumum 1 dönüm (1338 m2) alan gereklidir. Projede 6 adet; 7 metre yüksekliğinde kaide üzerine oturmuş oval ve üst bitiş noktasında sütün başlığı olan kolonlardan oluşmaktadır.Üst saçaklar boyunca payandaları bulunmaktadır.

Beyaz ve tonları ağırlıklı bir boya hakim kılınmaktadır.Uygulamalardada imkan çercevesinde beyaz renk kullanılmıştır.Ada iklimi düşünüldüğünde geçerli bir sebebtir.Su giderleri ve diğer tüm giderler en uygun şekilde görselliği düşünülerek tasarlanmıştır..Projenin olmasa olmazlarından ve hatta en önemli noktası su, nem, ısı ve ses geçirgenliği önlemlerini almak ve izolasyon malzemelerini en uygun şekilde , uygulanması gereken tüm alanlarda uygulanmıştır.Su ve nem sorunun büyük bir problem olduğu adamızda konuyla ilgili gerekli önlemler tam anlamı ile en profesyonel şekilde alınmıştır.

Projede tüm pencere kapı ve kemerler iç ve dış yüzeyleri beyaz Muğla mermer taşı kullanılmıştır.

Projede zeminler doğal mermer, bandlar guetamala granit, Tüm tavanlar özel sistem asma tavan üzerine ve yan duvarlar versace işlemeleri ve motifleri ile donatılmıştır.

Tüm ıslak hacimleri banyo vs. Osmanlı saray serisi seramik kullanılmış.Ana yatak odasında Bilecik sarsısı granit, özel banyo kuveti yapılmıştır.

Yüzme havuzu, I.sınıf işlemeli havuz seramiği kullanılmış ve havuza ilave jakuzi ve çocuk havuzuda yapılmıştır.Villanın dış duvar tasarımları dahil tüm demir korkuluk ve ana giriş kapısı dahil özel üretim el yapımı malzemelerden oluşmaktadır.

Mimari planı:
Toplam kapalı alanı : 575 m2.
Toplam açık teras : 310 m2.
Bodrum kat: 175 m2
Zemin kat : 240 m2
I.Kat : 160 m2
Yüzme havuzu: 90 m2

Zemin Kat: Giriş holu, duble merdiven, misafir WC, mutfak, yemek bölümü, iki ayrı oturma gruplu salon(şömine oturma grubu ve normal oturma grubu, 1 adet çalışma odası.

Bodrum kat: Hol, Türk hamamı, Sauna, spor salonu, soğuk duş,bar salon, sinema odası, Banyo WC.

I.Kat: Hol, 1 adet master bedroom( ana yatak odası,banyo,dolap odası vs.), 2 adet yatak odası, 1 adet banyo WC.

Teras: Zeminde 250 m2. I.katta 50 m2 açık teras mevcuttur.

Yüzme Havuzu : 6m. * 12m. = 72 m2. (jakuzi ve çocuk havuzu bitişik ayrı)

Projede kullanılan malzemeler:
Tüm zeminler I.sınıf 60cm.*60cm. özel mermer.
Dış cephe kaplamaları taş kaplama
Hamam ve sauna doğal mermer
Merkezi ısıtma soğutma sistemi
Tüm cam işleri: ısı ve ses izolasyonlu aliminyum doğrama beyaz.
Tüm iç kapılar ve mutfak ahşap işleri dolu ahşap(massive)
Bölücü elemanlar özel(gt eco terms ) tuğla kullanılmıştır.
Şap betonları ısı ve ses izolasyonlu köpüklü şap yapılmıştır.
Tüm banyo ve mutfak tezgahları granit.
Tüm mekanlar zeminde(özel tasarım) granit band.
Tüm kapalı mekanlar asma tavan özel dekor edilmiş.(tüm ışıklar led spod ışık)
Tüm merdivenler ve iç galeri boşluğu tutamak ve balasturatları lazer kesim mermer.
Havuzun tüm iç seramikleri ve kenarlıkları I.Sınıf seramik.

Proje inşaatı her aşamasında gerekli tüm yerlere su izolasyonu kullanılmıştır. BASF (master,305,306,307)

Projenin uygulama aşamasında 15 yıllık özel villa inşaatı tecrübemizi bu projede toplayarak ve işimize odaklanarak ve yoğunlaşarak son derece planlı ve koordineli şekilde 1 yıl gibi bir süre içresinde inşaatımızı tamamlamayı hedef edindik, ve inşaatımızı 13 ay süre içerisinde bitirdik.Bu projeyi bu sürede bitirmenin verdiği güven ve heyecanla bir sonraki white house villa projesini sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşaatımız sırasında tüm üretimler ve monteler,işçilikler proje mimarı ve şirket mimarları tarafından an ve an takip edilmektedir. Projede 24 saat kayıt yapan 4 adet kamera bulunmaktadır.

Bu projeyi ilk olarak uygulama alanımız olan Girne- Bellaspais bölgesi değişik villa projelerinin uygulandığı özel ve güzel bir bölgedir.

Müşterilerimiz projeyi arzu ettikleri zamanda ziyaret edebilir.İstedikleri bilgileri birzat yerinde mimarlarımızdan öğrenebilirler.

Beyaz Saray proje inşasını yapabileceğimiz bir çok arsa ve arazi elimizde mevcuttur. Girne manzaralı yamaçlarda veya denize nazır bölgelerde; Girne, Bellapais, Alsancak, Ozanköy, Çatalköy, Esentepe’de 1, 2, 3 dönüm arsa ve arazilerimiz mevcuttur.

Proje ile ilgili yapım ve uygulama inşa aşamasını arzu ettiğiniz zamanda ofisimizde gerçekleştirebiliriz.
Şirketimizin ana profilini oluşturan projemizi uygulama politikamız aşağıdaki gibidir.

Müşterilerimiz ile yaptığımız toplantı neticesinde arzu ettikleri bölgelerde uygun arsa ve arazileri bulup öncelikli olarak arazi veya arsanın koçanını müşterimizin adına kayıt yapıp

Projeyi uygulama aşamasına taşıyabilmek için vaziyet planı yapılıp, şehir planlama dairesi ve mimarlardan odasından onay aldıktan sonra kaymakamlık tarafından ruhsatlandırıp inşaat sürecini başlatmaktayız.

Yapmış olduğumuz özel projeler ve bu villalarda yaşayan insanların hakkımızda verdiği referanslar, yapacağımız diğer özel projelerin teminatı olduğunu ve olacağını bilerek projlerimize devam etmekteyiz.

Grup olarak böyle bir projeyi daha hayata geçirdiğimiz için gururluyuz.

Özellikler :
Özel Garaj, Yatırıma Uygun
Kategori :
Projeler

Benzer İçerikler

Top